Відкриття пункту обміну валют
ТОВ «24 ОНЛАЙН» запрошує до співпраці активних людей щодо відкриття пунктів обміну валют (операційних кас, відокремлених підрозділів) в структурі ТОВ «24 ОНЛАЙН», з подальшою роботою в ньому, працюючі пункти обміну валют до переходу до структурної мережі ТОВ «24 ОНЛАЙН».
Головна умова співпраці – приміщення для здійснення валютно-обмінних операцій повинно повністю відповідати вимогам:
-
«Правилам з організації захисту приміщень небанківських фінансових установ в України», затверджені Постановою Правління НБУ за №100 від 06 жовтня 2017 р. http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v0100500-17
та
· «Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України», яка затверджена Постановою Правління НБУ №502 від 12.12.2002 р. (зі змінами, в новій редакції затверджена Постановою Правління НБУ від 29.12.2015 р. №983) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0021-03
ВИМОГИ НБУ ДО ВІДКРИТТЯ ПУНКТІВ ОБМІНУ ВАЛЮТ (надалі - ПОВ)
(станом на 01.05.2018 р.)
КОМПЛЕКТАЦІЯ ПОВ:
1. Ізольоване приміщення для ПОВ.
-
ЮРИДИЧНІ ВИМОГИ до ПОВ:
Наявність документів:
-
Документ, що підтверджує право власності або право користування приміщенням (договір оренди, суборендитощо, укладений на нежитлове приміщення не менше ніж на один рік), у якому здійснюватимуться валютні операції з додаванням акта про приймання-передавання цього приміщення та плану приміщення із зазначенням його розміру.
Ø Договір оренди або суборенди майна (обладнання), укладений не менше ніж на один рік з додаванням акта прийому-передачі майна (обладнання).
3. ВИМОГИ до ЗАХИСТУ та ОРГАНІЗАЦІЇ захисту приміщень ПОВ, сейфу:
Застосовувати для захисту приміщень ПОВ:
-
Засоби інженерно-технічного укріплення.
-
ДСТУ 4546:2006, із класом тривкості не нижче ніж СК2 та ДСТУ 4547:2006, із класом тривкості не нижче ніж ОЗК2.
Обладнати засобами інженерно-технічного укріплення зовнішні вікна приміщення ПОВ (якщо вони є).
НАЯВНІСТЬ ОРИГІНАЛІВ СЕРТИФІКАТІВ НА відгороджувальні конструкції.
-
Системи тривожної сигналізації(у тому числі системи охоронної сигналізації, автоматизованої системи тривожної сигналізації, ручної системи тривожної сигналізації, які є складовими частинами системи тривожної сигналізації);.
Необхідна наявність:
Ø договоруіз суб’єктом охорони (що здійснює охоронну діяльність на підставі ліцензії) про надання послуг з охорони (фізична та технічна) з дислокаціями.
В договоріповинно бути вказана умова процілодобову охорону за допомогою системи тривожної сигналізації, підключеної до пульту спостереження суб’єкта охорони. В договорі (в додатках) повинно бути вказані які системи охоронної сигналізації (наприклад: сигналізації об’ємного типу, сповіщувач, що реагує на відчинення та інше)встановлені на об’єкт (сейф, приміщення ПОВ).
Ø акту прийому в експлуатацію засобів охоронної та тривожної сигналізації.
3. Клас опору сейфу (не нижче ІІ класу), технічний стан якого підтверджується сертифікатом відповідності
ДСТУ EN 1143-1:2014. УВАГА!!! НОВИЙ СТАНДАРТ ПО СЕЙФАМ!!!
НАЯВНІСТЬ ОРИГІНАЛІВ СЕРТИФІКАТІВ ТА ПАСПОРТА НА СЕЙФ.
4. ВИМОГИ до обладнання приміщень ПОВ системою тривожної сигналізації:
4.1. Обладнати приміщення ПОВ:
-
першим рубежем системи охоронної сигналізації – безпосередньо вхідні дверів ПОВ сповіщувачем, що реагує на їх відчинення;
2) другим рубежем системи охоронної сигналізації – об’єм приміщення ПОВза допомогою сповіщувача дуального типу з різним фізичним принципом дії, сповіщувачами системи охоронної сигналізації об’ємного типу.
3) кодовим пристроєм керування приймально-контрольними приладами (далі – ПКП) установлення під охорону та зняття з-під охорони рубежів охоронної сигналізації приміщення ПОВ. Розташовувати кодовий пристрій керування ПКП системи охоронної сигналізації ПОВ в приміщенні ПОВ.
4.2. Обладнати сейф в ПОВ:
1) першим рубежем системи охоронної сигналізації – безпосередньо двері сейфа сповіщувачем, що реагує на їх відчинення;
2) другим рубежем системи охоронної сигналізації – зовнішні поверхні сейфа за допомогою сповіщувача, що реагує на його руйнування ззовні.
3) кодовим пристроєм керування приймально-контрольними приладами (далі – ПКП) установлення під охорону та зняття з-під охорони рубежів охоронної сигналізації сейфу. Розташовувати кодовий пристрій керування ПКП системи охоронної сигналізації сейфа в приміщенні ПОВ.
4.3. Обладнати системоюохоронної сигналізації всі зовнішні двері (основні та запасні), віконні отвори приміщень ПОВ незалежно
від їх призначення та наявності в них цінностей.
4.4. Обладнати сповіщувачамиручної системи тривожної сигналізації, що цілодобово підключені до пульта централізованого спостереження суб’єкта охорони
-
робоче місце касира.
Сповіщувачі ручної системи тривожної сигналізації встановлюються в місцях, непомітних для сторонніх осіб, і мають забезпечувати зручність подання сигналів тривоги в будь-яких ситуаціях.
4.5. Обладнати системою відеоспостереженняз обов'язковою реєстрацією та архівацією відеосигналу строком не менше ніж 14 днівтакі зони:
1) робоче місце касира;
2) зону клієнтів біля робочого місця касира;
3) вхід/вихід клієнтів до/з пункту обміну валют..
4.6. Обладнати аварійним живленнямтехнічні засоби системи тривожної сигналізації. Аварійне живлення має забезпечити роботу системи тривожної сигналізації протягом не менше ніж 12 годину черговому режимі в разі відключення основних джерел електропостачання.
5. ВИМОГИ ДО ОБЛАДНАННЯ ПОВ:
5.1. Пункт обміну валют повинен мати:
Ø спеціалізовані контрольно-касові апарати;
Ø комп'ютерні систем (комп’ютер, ноутбук), які можуть забезпечити виконання технологічних операцій пунктів обміну валюти.
Ø ксерокс (для здійснення копіювання документів, паспорта та інш. при ідентифікації клієнта), принтер.
Ø РРО (для валютно-обмінних операцій) зареєстрований в ДФС, з відокремленим виходом до інтернету через кабель.
Ø штамп для касира;
Ø стенд (або кутова папка для клієнтів)
5.2. Пункти обміну мають бути оснащені відповідними технічними засобами для:
Ø визначення достовірності банкнотів;
Ø розгляди банкнотів іноземних держав на світло і у відбитому світлі;
Ø контролю ознак, що проявляються в ультрафіолетових променях;
Ø контролю ознак, які проявляються в інфрачервоних променях;
Ø контролю магнітних міток.
Ø має бути в наявності збільшувальна лінза з 10-кратним зумом
Ø має бути довідник для визначення достовірності банкнотів.
6. Документи, які мають бути розміщені в доступному для огляду клієнтами місці (на стенді або в іншому оформленні) надаються фінансовою компанією.
ТОВ «24 ОНЛАЙН» - ДЛЯ ТИХ ХТО ХОЧЕ РУХАТИСЬ ВПЕРЕД!!!